Interwencja kryzysowa

Interwencja kryzysowa

Interwencja kryzysowa stanowi zespół interdyscyplinarnych działań podejmowanych na rzecz osób i rodzin będących w stanie kryzysu. Celem interwencji kryzysowej jest przywrócenie równowagi psychicznej i umiejętności samodzielnego radzenia sobie, a dzięki temu zapobieganie przejściu reakcji kryzysowej w stan chronicznej niewydolności psychospołecznej.

W tutejszym ośrodku funkcjonuje Punkt Interwencji Kryzysowej.

W ramach działalności PIK, pod kierunkiem pani Anny Kuczkowskiej, realizowana jest  pomoc osobom   i rodzinom doznającym przemocy a także wszystkim poszkodowanym w wyniku zdarzeń traumatycznych takich jak: wypadki, nieuleczalna choroba, śmierć bliskiej osoby, katastrofy, a także będących w kryzysach psychospołecznych. Pomoc ta polega na szybkim udzielaniu wsparcia w radzeniu sobie z aktualnym kryzysem i budowaniu motywacji do pozytywnych zmian.

Interwencja kryzysowa prowadzona jest również przez pracowników socjalnych we współpracy ze specjalistą pracy z rodziną i innymi specjalistami Zespołu Poradnictwa Specjalistycznego GOPS.

Dla zwiększenia efektywności działań w sytuacjach kryzysowych , poza zintegrowaną współpracą  z pracownikami socjalnymi,  specjalistami Zespołu Poradnictwa Specjalistycznego i pracownikami  innych instytucji, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej jako dysponent lokalu mieszkalnego przeznaczonego  na  mieszkanie treningowe dla ofiar przemocy jak i dla rodzin w zakresie zdarzeń losowych może  na  czas niezbędny do uregulowania swojej sytuacji życiowej udzielić skierowania do korzystania przez  osobę /rodzinę  ze  wsparcia  w mieszkaniu chronionym treningowym.

Regulamin funkcjonowania mieszkania treningowego 

 Kontakt

Anna Kuczkowska
tel. 0 662 016 626

Przyjmuje w pok. nr 276  w dniach:  

 środa                             7.30  -  9.30
I, III  wtorek miesiąca  16.00  -  18.00

 

 

/

W Ośrodku pokrzywdzeni przestępstwem oraz osoby im najbliższe będą miały zapewniony dostęp do osoby pierwszego kontaktu:

 Osobisty w dniach: 
poniedziałek - w godzinach 8.00 - 15.00 
wtorek - w godzinach 8.00 - 15.00 
środa - w godzinach 13.00 - 20.00 
czwartek - w godzinach 8.00 - 15.00 
piątek - w godzinach 8.00 - 15.00 
sobota - w godzinach 11.00 - 15.00 


Telefoniczny pod numerami telefonu: 58 555 78 78 oraz kom. 668 928 431 w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 20.00 oraz w soboty od 8.00 do 15.00.

Rodzaje pomocy

  • pomoc udzielana przez osobę pierwszego kontaktu
  • pomoc prawna i mediacje 
  • pomoc psychiatryczna i psychologiczna
  • pokrywanie kosztów świadczeń zdrowotnych, lekarstw (w zakresie, w którym lek nie podlegałby refundacji), wyrobów medycznych, przedmiotów ortopedycznych oraz środków pomocniczych, w zakresie niezbędnym w procesie leczniczym doznanego uszczerbku na zdrowiu wynikającego z przestępstwa lub jego następstw
  • pokrywanie kosztów czasowego zakwaterowania lub udzielania schronienia
  • finansowanie przejazdów środkami komunikacji miejskiej publicznej lub pokrywanie kosztów transportu związanych z uzyskiwaniem świadczeń i regulowaniem spraw
  • pomoc w formie bonów żywnościowych
  • pomoc w formie bonów towarowych (zakup odzieży, bielizny, obuwia, środków czystości i higieny osobistej) 
  • finansowanie kosztów zorganizowanego wyjazdu uprawnionego małoletniego (wycieczki, turnusy)

 

 

 

 

Wytworzył:
Ewa Grzenkowicz
Udostępnił:
Grzenkowicz Ewa
(2005-04-13 13:14:34)
Ostatnio zmodyfikował:
Grzenkowicz Ewa
(2024-04-23 09:09:55)

       DRUKUJ TĘ STRONĘ Obrazek drukarki